  • VJ1206A8R2BXCMC
VJ1206A8R2BXCMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A8R2BXCMC
HK JDW NO:
877-VJ1206A8R2BXCMC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A8R2BXCMC
Description:
VJ 8.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A8R2BXCMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm