  • VJ1206A470JXRAT5Z
VJ1206A470JXRAT5Z
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A470JXRAT5Z
HK JDW NO:
877-VJ1206A470JXRAT5Z
Datasheet:
VJ1206A470JXRAT5Z
Description:
VJ HVArc Guard™ 47pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A470JXRAT5Z
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ HVArc Guard™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm