  • VJ1206A270KBRAT4X
VJ1206A270KBRAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A270KBRAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1206A270KBRAT4X
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A270KBRAT4X
Description:
VJ OMD 27pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A270KBRAT4X
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ OMD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    27pF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    1306
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.35mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm