  • VJ1206A220MXGAT5ZL
VJ1206A220MXGAT5ZL
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A220MXGAT5ZL
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1206A220MXGAT5ZL
Package:
1206
Description:
22pF 1kV Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A220MXGAT5ZL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.7018mm