  • VJ1206A1R8DXXPW1BC
VJ1206A1R8DXXPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A1R8DXXPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ1206A1R8DXXPW1BC
Description:
VJ 1.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A1R8DXXPW1BC
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm