  • VJ1206A150JXEAP
VJ1206A150JXEAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A150JXEAP
HK JDW NO:
877-VJ1206A150JXEAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A150JXEAP
Description:
VJ 15pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A150JXEAP
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm