  • VJ0805Y823JXXAP
VJ0805Y823JXXAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y823JXXAP
HK JDW NO:
877-VJ0805Y823JXXAP
Datasheet:
VJ0805Y823JXXAP
Description:
VJ 0.082μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y823JXXAP
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 11.25/13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm