  • VJ0805Y563MBABE31
VJ0805Y563MBABE31
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y563MBABE31
HK JDW NO:
877-VJ0805Y563MBABE31
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 0.056μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y563MBABE31
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm