  • VJ0805V103MXQPW1BC
VJ0805V103MXQPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805V103MXQPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0805V103MXQPW1BC
Description:
VJ 10000pF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805V103MXQPW1BC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm