  • VJ0805D221GEBAT
VJ0805D221GEBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D221GEBAT
HK JDW NO:
877-VJ0805D221GEBAT
Description:
VJ HIFREQ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D221GEBAT
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm