  • VJ0805D1R3BXAAP
VJ0805D1R3BXAAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D1R3BXAAP
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0805D1R3BXAAP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805D1R3BXAAP
Description:
VJ HIFREQ 1.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D1R3BXAAP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    VJ HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.3pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm