  • VJ0805A8R2DXAAC
VJ0805A8R2DXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A8R2DXAAC
HK JDW NO:
877-VJ0805A8R2DXAAC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805A8R2DXAAC
Description:
VJ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A8R2DXAAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C