  • VJ0805A470JFBAI
VJ0805A470JFBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A470JFBAI
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A470JFBAI
Package:
0805
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A470JFBAI
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm