  • VJ0805A3R0BXAMC
VJ0805A3R0BXAMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A3R0BXAMC
HK JDW NO:
877-VJ0805A3R0BXAMC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805A3R0BXAMC
Description:
VJ 3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A3R0BXAMC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm