  • VJ0805A332JXJAT2LX
VJ0805A332JXJAT2LX
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A332JXJAT2LX
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A332JXJAT2LX
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A332JXJAT2LX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Wraparound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2mm