  • VJ0805A101KFAAT3L
VJ0805A101KFAAT3L
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A101KFAAT3L
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A101KFAAT3L
Package:
0805
Datasheet:
VJ0805A101KFAAT3L
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A101KFAAT3L
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm