  • VJ0805A100GXBMP
VJ0805A100GXBMP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A100GXBMP
HK JDW NO:
877-VJ0805A100GXBMP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805A100GXBMP
Description:
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A100GXBMP
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm