  • VJ0603Y393KXAAC
VJ0603Y393KXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Y393KXAAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603Y393KXAAC
Package:
0603
Datasheet:
Description:
39nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Y393KXAAC
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1.6mm