  • VJ0603Y183MBAAM31
VJ0603Y183MBAAM31
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Y183MBAAM31
HK JDW NO:
877-VJ0603Y183MBAAM31
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Y183MBAAM31
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm