  • VJ0603Y153KXXAC
VJ0603Y153KXXAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Y153KXXAC
HK JDW NO:
877-VJ0603Y153KXXAC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
VJ0603Y153KXXAC
Description:
VJ 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9444
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Y153KXXAC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm