  • VJ0603V475MXQCW1BC
VJ0603V475MXQCW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603V475MXQCW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603V475MXQCW1BC
Description:
VJ 4.7μF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603V475MXQCW1BC
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm