  • VJ0603Q820GEBAI
VJ0603Q820GEBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Q820GEBAI
HK JDW NO:
877-VJ0603Q820GEBAI
Description:
VJ High Q 82pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Q820GEBAI
  • Feature
    High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Packing Method
    TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.92mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.036 0.92mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%