  • VJ0603Q330JFBAI
VJ0603Q330JFBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Q330JFBAI
HK JDW NO:
877-VJ0603Q330JFBAI
Description:
VJ High Q 33pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Q330JFBAI
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Packing Method
    TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.92mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.036 0.92mm