  • VJ0603Q1R5BEBAI
VJ0603Q1R5BEBAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Q1R5BEBAI
HK JDW NO:
877-VJ0603Q1R5BEBAI
Description:
VJ High Q 1.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Q1R5BEBAI
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Packing Method
    TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.92mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.036 0.92mm