  • VJ0603D750JLCAT
VJ0603D750JLCAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D750JLCAT
HK JDW NO:
877-VJ0603D750JLCAT
Datasheet:
VJ0603D750JLCAT
Description:
VJ HIFREQ 75pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D750JLCAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    75pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm