  • VJ0603D1R6BXAAJ
VJ0603D1R6BXAAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603D1R6BXAAJ
HK JDW NO:
877-VJ0603D1R6BXAAJ
Datasheet:
VJ0603D1R6BXAAJ
Description:
VJ HIFREQ 1.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603D1R6BXAAJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Length
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm