  • VJ0603A8R2CXACW1BC
VJ0603A8R2CXACW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A8R2CXACW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603A8R2CXACW1BC
Description:
VJ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16206
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A8R2CXACW1BC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    950μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm