  • VJ0603A680JEAAO
VJ0603A680JEAAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A680JEAAO
HK JDW NO:
877-VJ0603A680JEAAO
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
VJ0603A680JEAAO
Description:
VJ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A680JEAAO
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    68pF
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm