  • VJ0603A470FXAAP
VJ0603A470FXAAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A470FXAAP
HK JDW NO:
877-VJ0603A470FXAAP
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
VJ0603A470FXAAP
Description:
VJ 47pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A470FXAAP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm