  • VJ0603A0R5DXXPW1BC
VJ0603A0R5DXXPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A0R5DXXPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603A0R5DXXPW1BC
Description:
VJ 0.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A0R5DXXPW1BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm