  • VJ0505D6R2BXPAJ
VJ0505D6R2BXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0505D6R2BXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0505D6R2BXPAJ
Datasheet:
VJ0505D6R2BXPAJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 6.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0505D6R2BXPAJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Case Code (Metric)
    1412
  • Case Code (Imperial)
    0505
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm