  • VJ0505D240GXPAJ
VJ0505D240GXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0505D240GXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0505D240GXPAJ
Datasheet:
VJ0505D240GXPAJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 24pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0505D240GXPAJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    24pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm