  • VJ0505D101JXCAJ
VJ0505D101JXCAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0505D101JXCAJ
HK JDW NO:
877-VJ0505D101JXCAJ
Datasheet:
VJ0505D101JXCAJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 100pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Quantity:
In Stock : 16947
Step5Bar-code shipping tag
VJ0505D101JXCAJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ QUAD HIFREQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height Seated (Max)
    838.2μm
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.397mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm