  • VJ0402Y472KXJAP
VJ0402Y472KXJAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402Y472KXJAP
HK JDW NO:
877-VJ0402Y472KXJAP
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402Y472KXJAP
Description:
VJ 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402Y472KXJAP
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Length
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V