  • VJ0402A3R3CEAAI
VJ0402A3R3CEAAI
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A3R3CEAAI
HK JDW NO:
877-VJ0402A3R3CEAAI
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402A3R3CEAAI
Description:
VJ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A3R3CEAAI
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm