  • VJ0402A1R8DXBAC
VJ0402A1R8DXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A1R8DXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0402A1R8DXBAC
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402A1R8DXBAC
Description:
VJ 1.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A1R8DXBAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm