  • VJ0402A1R0DEXAO
VJ0402A1R0DEXAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A1R0DEXAO
HK JDW NO:
877-VJ0402A1R0DEXAO
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402A1R0DEXAO
Description:
VJ 1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A1R0DEXAO
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm