  • VJ0402A181GXXAC
VJ0402A181GXXAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A181GXXAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0402A181GXXAC
Package:
0402
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 2% 0402
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A181GXXAC
  • Package / Case
    0402
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1mm