  • VJ0402A100FEBAI34
VJ0402A100FEBAI34
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A100FEBAI34
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0402A100FEBAI34
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A100FEBAI34
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm