  • VJ0201A9R0BXXCW1BC
VJ0201A9R0BXXCW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0201A9R0BXXCW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ0201A9R0BXXCW1BC
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
VJ 9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0201A9R0BXXCW1BC
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    9pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm