  • VI-21V-CW-B1
VI-21V-CW-B1
advertisement
Manufacturer No:
VI-21V-CW-B1
HK JDW NO:
834-VI-21V-CW-B1
Step5Bar-code shipping tag
VI-21V-CW-B1
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    VI-200™ (100W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
  • Power (Watts)
    100W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Output Voltage
    5.8V
  • Max Output Current
    17.24A
  • Voltage - Output 1
    5.8V
  • Voltage - Input (Min)
    21V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    27.178mm