  • VHK50W-Q48-S12
VHK50W-Q48-S12
advertisement
Manufacturer No:
VHK50W-Q48-S12
HK JDW NO:
193-VHK50W-Q48-S12
Datasheet:
VHK50W-Q48-S12
Description:
CONVERTER DC-DC 12V 4.16A 50W
Step5Bar-code shipping tag
VHK50W-Q48-S12
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Series
    VHK50W (50W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.5mmx101.8mmx38.0mm
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    4.16A
  • Output Power
    50W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    38.1mm