  • VHK100W-Q24-S24
VHK100W-Q24-S24
advertisement
Manufacturer No:
VHK100W-Q24-S24
HK JDW NO:
193-VHK100W-Q24-S24
Datasheet:
VHK100W-Q24-S24
Description:
CONVERTER DC/DC 24V 4.17A 100W
Step5Bar-code shipping tag
VHK100W-Q24-S24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VHK100W (100W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.5mmx101.8mmx38.0mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Output Power
    100W
  • Height
    38.1mm