  • VHBCC-332J-01
VHBCC-332J-01
advertisement
Manufacturer No:
VHBCC-332J-01
HK JDW NO:
3540-VHBCC-332J-01
Step5Bar-code shipping tag
VHBCC-332J-01
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    420kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    12Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    3300 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 252KHZ
  • Length
    16mm