  • VG.ECI6340BK1.P63.2.30
VG.ECI6340BK1.P63.2.30
advertisement
Manufacturer No:
VG.ECI6340BK1.P63.2.30
HK JDW NO:
241-VG.ECI6340BK1.P63.2.30
Description:
GEARMOTOR 133 RPM 24V PLANETARY
Step5Bar-code shipping tag
VG.ECI6340BK1.P63.2.30
  • Mounting Hole Spacing
    2.047 (52.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Round - 2.480Dia 63.00mm
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Termination Style
    Wire Leads
  • RPM
    133 RPM
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    2847 / 20100
  • Gear Reduction Ratio
    30
  • Diameter - Shaft
    0.591 (15.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.535 39.00mm