  • VG-4231CE 28.3116M-CQEM
VG-4231CE 28.3116M-CQEM
advertisement
Manufacturer No:
VG-4231CE 28.3116M-CQEM
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-VG-4231CE 28.3116M-CQEM
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VG-4231CE 28.3116M-CQEM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    VG-4231CE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    28.3116MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    1.2mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±80ppm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm