  • VFD45AMS43AFSHA
VFD45AMS43AFSHA
advertisement
Manufacturer No:
VFD45AMS43AFSHA
HK JDW NO:
216-VFD45AMS43AFSHA
Package:
Datasheet:
VFD45AMS43AFSHA
Description:
VFD-MS300, 30HP 22KW 480V 45A HD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VFD45AMS43AFSHA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    MS300
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    460VAC
  • Interface
    USB, RS-485
  • Current - Output
    45A
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    4
  • Wattage - Load
    22000W