  • VFD11AMS23ANSAA
VFD11AMS23ANSAA
advertisement
Manufacturer No:
VFD11AMS23ANSAA
HK JDW NO:
216-VFD11AMS23ANSAA
Package:
Datasheet:
VFD11AMS23ANSAA
Description:
VFD-MS300, 3HP 2.2KW 230V 11A HD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VFD11AMS23ANSAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    MS300
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    230VAC
  • Interface
    USB, RS-485
  • Current - Output
    11A
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    4
  • Wattage - Load
    2200W