  • VET24US180C2-JA
VET24US180C2-JA
advertisement
Manufacturer No:
VET24US180C2-JA
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-VET24US180C2-JA
Package:
Datasheet:
VET24US180C2-JA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 24W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VET24US180C2-JA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.302lb 136.98g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    VET24 (24W)
  • Size / Dimension
    4.20Lx1.71W x 1.20 H 107.0mmx43.5mmx31.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    24W
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max