  • VER2923-153KL
VER2923-153KL
advertisement
Manufacturer No:
VER2923-153KL
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-VER2923-153KL
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5281
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VER2923-153KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    300kHz
  • Max DC Current
    26A
  • Frequency - Self Resonant
    20.5MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    20.5A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.6mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • RMS Current (Irms)
    26A
  • Height
    22.74mm
  • Length
    27.08mm
  • Width
    16.97mm